Ameliyatsız Yüz Germe

2000 yılından bu yana, ameliyatsız yani invaziv olmayan tedavilerin sayısı yüzde 200’den fazla artış göstermiştir ve görünen o ki bu artışta herhangi bir azalma belirtisi görülmemektedir. Bugüne kadar, dermal dolgu maddelerinden lazer tedavilerine kadar vücudumuzu gençleştirmenin, daha fazla çeşitli yöntemi olmamıştır.

Minimal invaziv olmayan tedavilerin sayısı her geçen gün artıyor çünkü, insanlar artık yapılan işlemlerden sonra günlük yaşamlarına hemen geri dönmek istiyorlar. Bu durumu Dr. Buket Yıldırım: “Herhangi bir istirahat, rapor, cildin iyileşmesini bekleyecekleri bir zaman geçmesini istemiyorlar.” şeklinde açıklıyor.

Ameliyatsız Cilt Gençleştirmede Lazer Tedavileri

Sonbahar ve kış mevsimleri, lazer mevsimleridir. Şu anda en popüler ekipmanımız, şaşırtıcı sonuçlar da veren Icon Lazer tedavisidir. Icon sistemi patentli teknolojiler sayesinde hem etkin hem de güvenli bir tedavi olanağı sunar. Icon Lazer FDA onaylı bir sistemdir. Yenilikçi teknolojilerle fraksiyonel lazerin mükemmelleştirilmiş bir birleşimi olarak karşımıza çıkıyor. Ciltte kolajen üretimini tetikleyen sureci optimum seviyede gerçekleştiriyor. Icon fraksiyonel lazer sistemi cildin hem alt hem de üst tabakasında kontrollü ısı hasarı yaratıyor. Soyucu olmayan özelliği sayesinde cilt yüzeyinde hiçbir travma meydana getirmeden, cildin alt katmanlarına enerji göndererek kontrollü bir mikro-hasar yaratıyor.Cilt yüzeyinde leke, cilt tonu düzensizlikleri tedavi edilirken, cildin alt tabakasında da kolajen üretimi tetiklenerek cilt gençleştirme ve yenileme sağlanır. Icon daha güçlü enerji seviyesiyle daha etkili sonuçlar almayı mümkün kılarken, yenilikçi teknolojiler sayesinde hem işlem hem de tedavi sonrası çok daha konforlu geçiyor.

Botoks

Botoks, yüzdeki kırışıklıklar, daha çok alın, göz çevresi ve kaş arası kırışıklıklarının tedavisinde kullanılıyor. Botoks, enjekte edilen bölgede geçici süre kasların işlevini kısıtlıyor. Kullanım süresi ise 5-6 ay, arzu edilirse tekrarlanabiliyor.

Dolgu Maddeleri

Yanak dolgusu, doğru uygulandığında, yanaklarınızdaki hacim kaybından daha fazlasını düzeltebilir. Yaşlandıkça derinleşen göz altı torbalarını, koyu halkaları, yorgun gözleri, çene sarkmasını, hatta nazolabial kıvrımları iyileştirmeye yardımcı olabilir. Giderek daha fazla insan yanak dolgu tedavisi alıyor, çünkü yüze doğal bir kontur sağlıyor ve genç, güzel bir gülümseme yaratıyor.

İple Yüz Germe

Cerrahi olmayan iple yüz germe, bıçak altına yatmadan fark edilir sonuçlar alınmasını sağlıyor. Bu sayede her geçen gün popülaritesi artmaya devam ediyor. Cildin altına küçük dikişler veya iplikler yerleştirilerek, dokudaki kolajen üretimi artırılıyor, cilt sarkıklığını düzeltiyor, çene çizgisini belirginleştiriyor ve ağız ve boyun çevresindeki dokuyu iyileştirebiliyor. Bütün bunlar 60 dakikadan daha kısa bir sürede gerçekleşiyor. Dahası, işlemden sonra herhangi bir iz olmadan günlük yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Thermage CPT

Yaşlandıkça cildinizdeki kolajen azalır ve bunun sonucu olarak kırışıklıklar ve ciltte sarkma meydana gelir. Thermage daha genç görünen cilt için yeni kolajen gelişimini destekler ve mevcut kolajen üretimini artırır. Termage cildin alt kısmını güvenli şekilde ısıtan patentli bir radyofrekans (RF) teknolojisi kullanır. Thermage uygulaması, tek seanslık bir tedavidir. Uygulama sonrasında ısınan cilt altı dokuları uygulama bölgesinde hafif derecede kızarıklık ve ödem oluşturabilir. Ancak hastalar işlem sonrasında günlük yaşantısına devam edebiliyor. Tedavi sonrası pozitif etkiler genellike üç hafta içerisinde görülmeye başlıyor. Ciltte kolajen artımı ve deforme olmuş kolajen liflerin yenilenmesi altı ay boyunca devam ediyor. Altı ay sonraki sonuç ise etkisini yaklaşık iki yıl sürdürüyor. Thermage’ın diğer cilt sıkılaştırma uygulamalarına göre en önemli avantajlarından biri, tek seanslık bir tedavinin yeterli olmasıdır.

Ultherapy

Ultherapy tedavisi sırasında odaklı ultrason dalgaları cildin altına gönderiliyor ve cildin alt tabakalarındaki kolajen üretimini artırıyor. Yıldırım, “Bu da uygulama yapılan bölgede sıkılaşma ve lifting etkisi yaratıyor. İşlem sırasında, enerji verilen bölgede hafif bir miktar rahatsızlık hissedebilirsiniz,” diyor. Unutulmamalıdır ki Ultherapy tedavisinde, klasik yüz germe ameliyatları ile aynı sonucun alınmasının beklenmemesi gerekiyor. Bu tedavi cilt, çene altındaki elastikiyet kaybında, dekolte bölgesinde, göz çevresindeki kaz ayaklarında ve yanaklardaki sarkmalarda etkili olabilmektedir.Tedavi sırasında cilt altına kontrollü bir derinliğe iletilen ultrason enerjisi hassas bir şekilde kontrol edildiği için işlem son derece güvenlidir. Bu kontrol mekanizması sayesinde uygulama alanındaki çevre dokular zarar görmez.

VShape

Yüz germe ameliyatı olmadan da genç görünmek ve gıdı toparlamak mümkündür. Güz germe operasyonlarına alternatif bu uygulamalardan birisi de VShape tedavisidir. VShape ile gıdı sarkması, yanak, boyun sarkıkları, cilt kırışıklıkları, acısız, ağrısız bir şekilde giderilebilir ve yüzünüze “V”  şeklini vermek mümkün olabilir. VShape sisteminin bünyesinde bulunan Ultrasound ve radyofrekans sistemi ile, cildin içindeki kollajen lifleri ısıtılarak cildin dış yüzeyi belirgin şekilde gerginleştirilir ve bağ dokusundaki sarkmalar toparlanır. Etkili bir tedavi programı için 10 gün arayla 4-6 seans uygulama yapılır. Hastalar ilk seansdan itibaren tedavinin sonuçlarını gözlemlemeye başlar.