Kaş Arası Botoks

Kaş Arası Botoks Nedir? Etkisi Ne Kadar Sürer?

Kaş arası Botoksu; çatık kaşların sebep olduğu, gergin ve öfkeli görünümü azaltmak için en etkili yoldur. Kaşlar arasındaki çizigilerin görünümünü hafifleterek, kişiler daha tazelenmiş ve sempatik görünebilmektedirler.

Botoks molekülleri, kaslar ve sinirler arasındaki iletişimi durdurmaya çalışır. Örneğin yüz hareketleri yaptığımızda, kaslar cildin kırışmasına, çatlamasına ve kalıcı izler bırakmasına neden oluyor.

İşte bu ince çizgiler ve kırışıklıkları oluşturan kasları gevşetmek ve çizgilerin daha da derinleşmesini önlemek için Botoks tedavileri kullanılıyor. Doğrudan tedavi etmek istediğimiz kaslara birkaç küçük enjeksiyon ile ortalama 10 dakika kadar süren basit bir prosedürdür. Botoks tedavilerinde önemli olan; en iyi, en doğal görünümü elde etmek için, doğru kaslara, doğru yere, ideal bir dozda, deneyimli bir doktor tarafından uygulama yapılmasıdır. Sıklıkla tedavi ettiğimiz alanlar; çatık kaş çizgileri, alın çizgileri ve göz çevresindeki “kaz ayakları” dır.

Enjeksiyondan sonra, nihai sonucu almak birkaç gün ila 2 hafta kadar sürer. İstirahat süresi gerektirmez ancak, iyileşmesi birkaç gün süren morarmalar oluşabilir. Etkisi 4-6 ay kadar sürer ve bu süre zarfında, cilt altındaki kaslar çalışmadan zamanla eski haline döner.

Botoks çatık kaşları, alın hatlarını veya göz çevresindeki crowsfeet adı verilen çizgileri tedavi etmek için kullanılabilir. Sigara içenlerin ağız çevresindeki çizgileri, ağzın aşağı doğru yönelen açılarını düzeltmek için de kullanılabilir.

Botoks, kaş arasındaki hafif ila orta derecedeki kırışıklıkları tedavi etmek için oldukça etkilidir. Sonuçlar 5-7 gün içinde görülebilir, 2 haftada tam etkiyi gösterir. Etkisi, 4-6 kadar ay sürer. Kaşların arasında bulunan çizgiler çok derin ise, Botoks tek başına yeterli olmayabilir. Bu durumda Botoksa ek olarak dolgu enjeksiyonu da gerekebilir.

Botoks, kaşlar arasındaki mimik kaslarını dondurarak doğru uygulandığında çok iyi sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Böylece kaşlar arasındaki çizgiler yumuşar ve hafifler ancak çizgiler derinse hala görünür kalırlar. Bu durumda dolgu enjeksiyonları, alanı güzelleştirmek için mükemmel bir seçenektir. Çizgiler aşırı derin değilse, Botoks enjeksiyonu ile birlikte mikroiğne ve radyofrekans tedavilerinden yararlanmak dolgu ihtiyacını da ortadan kaldıracaktır.

Sadece Kaş Arası İçin Botoks Yaptırmak Mümkün Müdür?

Evet. Belirli bölgelerdeki çizgileri ve kırışıklıkları azaltabilirsiniz. Bazı insanlar alnında çok fazla ifade ve çizgi olmasından rahatsız değildir. Ancak kaş arasındaki çatık görünümü hafifletmek ister. Deneyimli bir doktor, Botoks’un doğru kasta, doğru yerde, ideal bir dozda nereye yerleştirileceğini bilecek ve sizi uygun şekilde yönlendirecektir.