Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir? Kimler Yapmalıdır?

Göz altı ışık dolgusu göz altındaki morluk, göz altı torbaları, göz çevresi kırışıkları gibi sorunların giderilmesinde sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Göz altı ışık dolgusu ile ışıltılı gözlere ve göz çevresine kavuşmak mümkün. Geçtiğimiz yıllar size stres dolu günler ve uykusuz geceler getirdiyse, bu durumun sonucu olarak da gözlerinizin altında belirgin halkalar oluştuysa ve aynaya her baktığınızda karşılaştığınız görüntüyü değiştirmenin zamanının geldiğini düşünüyorsanız, Göz Altı Işık Dolgusu sizin için bir çözüm olabilir. 

Peki göz altındaki koyu halkalardan kurtulmak için göz altı ışık dolgusu nasıl etki ediyor? Bunun için öncelikle, göz altı problemleri için neden enjekte edilebilir maddelerin tercih edildiğini anlamamız lazım.

Neden Enjekte Edilebilir Maddeler?

Göz altı torbalarının, çukurların veya morluklarının oluşmasının sayısız nedeni vardır, ancak bunların görünümünü azaltmanın etkili bir yolu vardır. Enjekte edilebilen maddeler… 

Enjekte edilebilen maddeler, cilde enjekte edildiğinde, uygulandığı bölgedeki kırışıklıkları hafifletmek, cilt tonunu düzeltmek ve o bölgedeki cilt dokusuna kaybettiği hacmi geri kazandırmak, göz altındaki derin boşlukların görünümünü azaltmak için kullanılır. Dolgu maddelerinin içeriğinde, insan vücudunda doğal olarak da bulunan bir madde olan hyalüronik asit kullanır. Hyalüronik asit, ciltte nemi tutarak cildi yeniler ve böylece, yüzde oluşan yorgun veya kaygılı görünümü de ortadan kaldırır. Cilde daha doğal, hacim kazanmış bir görünüm ve dolayısıyla yenilenmiş bir his verir. Göz altı dolgu maddeleri daha dengeli bir cilt tonu elde etmenizi sağlar. Böylece dinlenmiş ve daha enerjik görünürsünüz.

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altına enjekte edilen doğal içerikli dolgu maddelerinin sağladığı aydınlık görüntü nedeniyle bu işlem genel olarak, Göz Altı Işık Dolgusu enjeksiyonu adıyla bilinir. 

Evrensel dolgu maddeleri dünyasında, Hyalüronik asit, elastikiyetini kaybetmiş veya çöküklük olan bölgeleri doldurmak için kullanılan en etkili maddelerden biridir. Bir hyaluronik asit dolgu enjeksiyonu ile yapılan göz altı ışık dolgusu tedavisi sonrasında, vücudunuz bu kimyasal bileşim ile çatışmaz veya herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmaz. Bu özellikleri Hyalüronik asiti, diğer dermal dolgu maddelerine göre daha avantajlı bir konum sağlıyor. Daha konforlu ve doğal bir kozmetik ürünü olarak bilinen Hyalüronik asit sadece göz altında değil, vücudun ihtiyaç duyulan hemen hemen her bölgesinde başarılı sonuçlar sağlayabiliyor. 

Dr. Buket Yıldırım, Hyalüronik asit dolgularını; çöküntü olan bölgelere hacim sağlamak, derin kıvrımların oluştuğu bölgelerin görünümünü hafifletmek ve cilde genç, yenilenmiş bir ışıltı vermek için kullanıyor. Ayrıca; aşırı ve belirgin şekilde düzeltilmiş, yapay bir görünüm ortaya çıkarmaktan kaçınmak gerektiğine inanıyor. 

Göz Altı Işık Dolgusu Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mutlaka ve mutlaka, deneyimli bir estetik hekiminden randevu almalısınız. Çünkü amaç, yüzünüzde yabancı bir ifade ve belirgin bir farklılık yaratmadan genç bir görünüm elde etmek olmalıdır. Başarıyla gerçekleştirilmiş bir işlemin ardından ilk değişikleri, hemen işlemden sonra dakikalar içinde fark edebilir olsanız da; göz altı ışık dolgusu tedavisinin en belirgin etkilerini 2-4 hafta sonra gözlemleyebilirsiniz.

Göz altı ışık dolgusu, göz altındaki bölgeye kaybettiği hacmi vererek ciltte genç ve daha canlı bir görünüm sağlar. Tedavide dolgu maddesi olarak hyalüronik asit kullanılırsa, uygulandığı bölgede su tutma kapasitesi sayesinde daha dolgun ve aydınlık bir görünüm sağlar. Göz altındaki çukurları tedavi etmek, koyu halkaları hafifletmek ve zamanla kaybedilen hacmi geri vermek için son derece etkili olabilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Ne Kadar Süre Etkilidir? 

Göz altı ışık dolgusu enjeksiyonu yaklaşık 10-15 dakika kadar sürer. Hyalüronik asit içerikli enjeksiyonlar geçici dolgu maddeleridir ve enjekte edildikleri yere bağlı olarak farklı süreler boyunca etkili olurlar. Göz altı ve yanaklar gibi cildin daha az hareket ettiği bölgelerde, 3 yıla kadar sürer. Nazolabial kıvrımlar (gülümseme çizgileri) gibi daha fazla hareketin olduğu bölgelerde, yaklaşık 1-1,5 yıl dayanır. Dudaklar hareketin en fazla olduğu bir bölgedir ve dolgu maddeleri bu bölgede 6 aydan 1 yıla kadar süreyle etkilidir.