Ultherapy


Ultherapy: Yağ Aldırma ve Yüz Germeye Ameliyatsız Alternatif

“Ameliyatsız vücut şekillendirme” kelimelerini duyduğumuzda, ilk olarak “yağ aldırma” veya “selülitten kurtulmayı” düşünme eğilimindeyiz. Ancak, vücutla ilgili her şikayet, ne kadar yağa sahip olduğumuzla ilgili değildir. Özellikle yaşlandıkça oluşan gevşek, kırışık ve sarkık ciltten bahsediyoruz. Bu durumun fazla yağ dokusuna sahip olmakla bir alakası yok.İşte, Ultherapy ile vücut şekillendirmenin avantajı bu noktada ortaya çıkıyor. Ultherapy, kilonuz ne olursa olsun, karın, kalça, bacak, basen veya dizlerdeki cilt dokusunu sıkılaştırmada oldukça etkilidir.

Ultherapy Nedir? Ultherapy Nasıl Çalışır?

Basitçe söylemek gerekirse, Ultherapy cilt için destek sağlayan kolajen ve elastin üretimini teşvik eder. Özellikle, çapraz bağlı kolajen lifleri cildin dermis seviyesinde bulunur. Bu iskeleye ciltoturur ve cilde sağlam bir yapı sağlar.

Kolajen, elastin ile birlikte çalışır. Özellikle, elastin, bağ dokusunda cildimizin elastikiyetini sağlayan bir proteindir. Yüzümüzün hareketine bağlı olarak, gerilme veya büzüşmeden sonra orijinal şekline geri döner.

Ultherapy, cildin dermis seviyesinde cildi ısıtmak ve neokollagenez ve elastin şeklini değiştirmek için çalışır. Kilo kaybı,doğum, yaşlanmanın doğal seyri gibi nedenlerle cilt dokusunu sıkılaştırmak istiyorsanız Ultherapy sizin için doğru bir seçenek olabilir.

Ultherapy Vücut: Vücut ŞekillendirmedeUltherapy, Nasıl Çalışır?

Genel olarak Ultherapy cilt sıkılaştırma için altın standarttır. Ultherapy, yüz için cilt sıkılaştırmada da FDA onaylı, ameliyatsız tek sistemdir.

Ulthera cihazı ile yapılan bu tedavide, cilt altına gönderilen odaklanmış ses dalgaları ultrason görüntüsü ile ekrandan kontrol edilerek istenen derinlikteki dokuya ve istenilen enerji düzeyinde ulaştırılır. Odaklanmış ultrason dalgaları, cildin derin tabakaları ve altındaki bağ dokusunda küçük ısı hasarları oluşturur. Isınma etkisi ile cildin askısı olan derin dokularda, bağ dokusunda sıkılaşma ortaya çıkar. Ayrıca oluşan ısı hasarını onarmak amacıyla cilt kendi onarım sürecini başlatır. Bu da uzun vadede kolajen üretiminin artmasıyla sonuçlanır.Cildin 1.5 mm, 3 mm ve 4,5 mm altına yollanan odaklı ultrasonik dalgalar hedeflenen bölgede ısı odacıklarına dönüşür. Bu odaklanmış ısı odacıkları sayesinde cilt altı dokularında hem halihazırda bulunan kolajen liflerinin sıkılaşması hem de ısının uyarıcı etkisiyle yeni kolajen liflerinin üretiminin artması sağlanır.

Ultherapy ile Vücut Şekillendirme Cilt Gevşekliği İçin Neden İyi Bir Tedavi?

Üstün kontrol seviyesi, vücudun farklı bölgeleri için belirgin bir avantaj sunar. Spesifik olarak, her vücut bölgesi yağ ve kas bileşimi bakımından değişir (örneğin diz bölgesini ile kalçalar arasındaki farkı düşünün). Ayrıca, her hastanın kendi bireysel yağ / kas oranı vardır. Ultherapy, tedavinin derinliği ve yoğunluğu açısından birden fazla, hedefli seçenekler sunar.

Bir örnekle açıklayacak olunursa;

Ultherapy Diz Tedavisi:

Genellikle, 1,5 mm veya 3,0 mm’lik bir dönüştürücü olan daha sığ bir tedavi derinliği gerektirir.

 

 

Ultherapy Kalça Tedavisi:

Bağ dokusunun cildin altında 4,5 mm’den fazla olup olmadığıdeğerlendirilerek bir inceleme yapılır ve tedavi buna göre uygulanır.

Ultherapy Bacak/Basen Tedavisi:

Bazen en iyi sonuçları elde etmek için her üç dönüştürücünün de kullanılması gerekir.

Uygulama sonrası neler beklenmelidir?

Uygulamanın hemen ardından, kişi günlük aktivitelerine dönebilir. Dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Bazı kişilerde uygulama sonrası kızarıklık oluşsa da bu durum birkaç saat sonra normale döner.

Ultherapy tedavisi ne kadar sürüyor?
Uygulama yapılan bölgelere göre işlem süresi değişmekte olup, onbeş dakika ile bir saat arasında sürmektedir. Tek seans lık bir tedavi olması sistemin tercih edilmesindeki faktörlerden birisidir.

Ultheranın sonuçlarını ne zaman görebilirim ?
Uygulamadan sonra rejenerasyon süreci hemen başlar ve cilt uygulama sonrası her geçen gün daha iyi görünmektedir. 1 ay sonra etkiler görünmeye başlayıp, 3. ayın sonunda istenilen sonuca ulaşılır. Doku toparlaması 6 aya kadar devam edeceği için en iyi görünümün olması ise 6 ayı bulmaktadır.