Bölgesel İncelme

Bölgesel İncelme İçin Kullanılan Yöntemler

Hemen hemen herkes vücudunun belirli kısımlarını değiştirmek ister.

Bel, basen popo ve kollar, insanların fazlaca birikebilen vücut yağlarını saklama eğiliminde olduğu bölgelerdir.

Diyet ve egzersiz yoluyla değişim elde etmek zaman ve çaba gerektirir, daha hızlı bir çözüm bulmak isteyenler ise bu durumu daha  hızlı bir şekilde çözmenin yollarını ararlar. İşte bunun için, diyet ve spora ek olarak, bölgesel incelme tedavilerinden faydalanmak mümkündür.

Günümüzde, yani yaşadığımız çağda, saatlerce oturmak birçok endüstrinin kendine özgü bir özelliği haline geldi ve bu durumun vücudumuz üzerinde pek çok olumsuz etkileri var. Buna paralel olarak yaş almak, cildi yaşlandıran faktörler, sağlıksız beslenme ve hareketsizlik; vücutta, özellikle karın, kollar, basen, bölgelerinde yağ birikimleri ile sonuçlanır. Bu durumun bir sonucu olarak kişilerde güven kaybı ve çeşitli psikolojik rahatsızlıklar oluşabilmektedir.

Radyofrekans ile Vücut Şekillendirme

Radyofrekans ile vücut şekillendirme sistemleri daha sıkı, ince ve çekici bir siluet elde etmeyi mümkün kılar. Bu tedaviler, bikini giyememe gibi mevsimsel fobilere son vermenin de bir sırrıdır.

Bu işlemler, cerrahi bir operasyon müdahalesi gerektirmezler. Daha sıkı ve orantılı bir vücut elde etmek için kullanılan bu teknikler, bölgesel fazlalığın olduğu bölgedeki yağ hücrelerinin küçülmesini ve daha sıkı ve genç bir siluet elde edilmesini sağlar. Aşırı yağlanma, elastikiyet kaybı, vücut hatlarının orantısızlığından şikayet eden herkes, ultrason ve radyo frekans gibi farklı enerjilerle hareket eden teknolojilerden yararlanabilir. Karnınızı, kalçalarınızı, sırt ve bacaklarınızı yeniden şekillendirmeniz, bu bölgelerdeki cilt sıkılığını artırmanız veya bölgesel fazlalıkları azaltmak için; CoolSculpting, VShape ve VelaShape III gibi teknolojilerden faydalanabilirsiniz.

VelaShape III: VelaShape sistemi selülit görünümünde azalma ve popo üzeri ve karın çevresindeki fazla yağların azaltılmasını sağlamak için kullanılan FDA onaylı bir cihazdır.

VelaShape teknolojisi, yağ hücrelerinin, çevresindeki bağ dokusunun ve altta yatan dermalkollajen liflerinin derin ısınmasına neden olan kızılötesi ışık, iki kutuplu radyo frekans enerjisi ve vakumu birleştirir. Bu tür verimli ısıtma ve vakum, yeni ve daha iyi kolajen ve elastinin büyümesini uyarır, bu da cilt gevşekliğinde, vücut hacminde ve cilt yapısında ve dokusunda genel bir iyileşme sağlar.Bu avantajı ile VelaShape, bölgesel incelme ve sıkılaşma tedavilerinde sıklıkla başvurulan yöntemlerden bir tanesidir.

VShape ise; cildinizin iç katmanı olan dermisi ısıtmak için en yeni tıbbi teknolojilerden birini kullanır. Bu hedeflenen enerji hücresel ortamın yeniden düzenlenmesine yardımcı olur ve hücrelerinizi yeni kolajen lifleri üretmeye teşvik eder. Yeni kolajen, cilde pürüzsüz dokusunu, elastiklik kalitesini ve parlaklığını verir. VShape gözle görünür sonuçlar sağlar çünkü “çift katmanlı” bir yaklaşım kullanan kendi türünde tek tedavidir. Çift katmanlı hedefleme nedeniyle cildinizin daha kalın, daha sıkı ve pürüzsüz olduğunu hissedersiniz. VShape tedavilerinde  hiçbir yan etki veya iyileşme süresi yoktur.

CoolSculpting veya cryolipolysis: Vücutta bölgesel olarak oluşmuş yağ hücrelerini inceltmek için kullanılan kozmetik bir tedavidir. Sistem, bu yağ hücrelerini dondurarak çalışır.

Liposuction’a benzer şekilde, diyet ve egzersizle yok olmayan kurtulmanın daha zor olduğu bölgesel fazlalıkları hedeflemek için CoolSculpting kullanılır. CoolSculpting invaziv değildir, yani ameliyat, kesi veya anestezi içermez, bu nedenle liposuction’dan daha az risk taşır.

Inmode BodyFX: BodyFX, ideal vücut şekillendirme ve selülitlerin azaltılması için, yağlı dokuları hedefler. Kalça, karın, kol ve uyluk için invazif olmayan bir tedavidir. BodyFX, gelişmiş ve pürüzsüz bir vücut silueti için uzun süreli sonuçlar sağlar. Sıkılaştırma ve vücut şekillendirme için, cildin hassas ve optimum şekilde ısıtılması, yine cihazın bünyesinde bulunan Radyofrekans teknolojisi sayesinde gerçekleşir.