Thermage CPT

Thermage CPT: Yaşlanma Karşıtı ve Cilt Sıkılaştırma Tedavisi

Kolajen kaybı, yaşlandıkça hepimizin karşılaştığı bir problemdir. Kolajen, yüze form ve esneklik veren önemli bir proteindir. Bu sayede cildimiz genç ve canlı bir görünüm kazanır. Zaman içerisinde yaş ilerledikçe, kolajen kaybı ile birlikte, cilt sarkmaya başlar ve olduğumuzdan daha yaşlı görünmeye başlarız.

Temelde, hepimiz zaman geçtikçe yaşlanıyoruz, ama yaşlı gibi görünmek istemiyoruz. Neyse ki, bu sorunu yüz germe ameliyatı yaptırmak zorunda kalmadan çözebilmenin yolları var. Hem de herhangi bir risk olmadan…

Thermage  CPT

Thermage, cildi pürüzsüzleştirmek, sıkılaştırmak, formuna sokmak ve daha genç görünümlü bir cilt elde etmek için klinik olarak kanıtlanmış güvenli, invaziv olmayan, radyofrekans (RF) teknolojili bir sistemdir. Bu tedavi, tüm cilt tiplerinde uygulanabiliyor ve tek bir seansta bile oldukça doğal sonuçlar veriyor.

Thermage tedavisi; yüz, göz çevresi, dudaklar, karın, kollar, eller, uyluklar ve kalçalar dahil olmak üzere vücudun pek çok bölgesinde etkili ve güvenli bir şekilde uygulanabiliyor. Ayrıca Thermage, selülit görünümünü geçici olarak azaltabilmektedir.

Minimum 4 veya daha fazla seans gerektiren birçok lazer tedavisinin aksine, Thermage tedavisinde çoğu hasta için tek bir seans yeterli olabilmektedir. Cilt sıkılaştırma veya yüz konturlama söz konusu olduğunda, Thermage piyasadaki invaziv olmayan(ameliyat gerektirmeyen)tek sistemdir. Geçmişte, cildinizi sıkılaştırmak istediğinizde, riskli ve pahalı olan yüz germe ameliyatı tek seçenekti. Ancak, artık günümüzde teknoloji günden güne yenileniyor ve gelişiyor. Thermage, teknolojinin bizlere sunduğu cerrahi olmayan ve risk taşımayan sistemler arasında, cilt sıkılaştırma ve şekillendirme tedavisinde, önemli bir atılım olarak karşımıza çıkıyor.

Thermage yüzünüzün ve vücudunuzun çoğu bölgesinde etkili bir şekilde kullanılabilir:

Kırışıklıklar:

Kırışıklıkların olduğu; yüzde, göz çevresinde, yanak kıvrımlarında (nazolabial çizgiler) veya dudaklarınızın etrafında olsun, Thermage, radyofrekans dalgaları ile, problemli alanları sıkılaştırır ve uzun süreli pürüzsüzlük için uygulandığı bölgede kolajen üretimini tetikler.

Boyun:

Çift çene, halk arasında gıdı olarak bilinen çene ile boyun arasında kalan bölgedeki fazla yağlanma, bazı kişiler için büyük bir sorundur. Kimi zaman ideal kilonuzda olsanız da yine de bu problemden müzdarip olabilirsiniz. Bu durum, genellikle duruş bozukluklarıyla ilgili olabiliyor, ancak genetik yatkınlığın da oluşumunda büyük payı vardır. Thermage, boyun bölgesindeki sarkmış cildi sıkılaştırmak ve aynı zamanda çene çizginizi daha belirgin hale getirmek için de kullanılabilmektedir.

Çene çizgisi (Jawline):

Çene çizgisinin belirgin olmayışı sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir. Neyse ki Thermage yüzün bu kısmını da sıkılaştırabilir ve daha iyi görünmesini sağlayabilir.

Yanaklar:

Yanaklar zamanla hacmini kaybeder ve daha düz bir görünüm kazanabilir. Bu da yüze, daha yorgun bir ifade verebilir. Yanaklara uygulanan Thermage,bölgede yeni kolajen oluşumunu uyararak, cildin daha hacimli ve dolgun bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Karın:

Vücudun bu bölgesi, özellikle doğumdan sonra kadınlar için endişe vericidir. Çünkü doğumdan sonra karın bölgesindeki cilt dokusu, gevşeyerek hacmini kaybeder. Thermage, karnın etrafındaki gevşek cildi sıkılaştırarak daha sıkı ve gergin bir görünüm kazandırır.

Thermage CPT İle Cilt Sıkılaşması Nasıl Gerçekleşir?

Thermage, epidermisin altındaki derin doku katmanlarını hedeflerken radyofrekans enerjisi kullanır. Cihaz, eski kolajeni yeniden şekillendirmek ve yeni kolajen üretimini teşvik etmek için radyo frekans dalgalarını cildin derinliklerine kadar ışınlar. Bu esasen, Thermage sisteminin etkisinin gücüdür.