VShape

VShape, sarkan veya genişleyen cilde termal ısı sağlayan güvenli, invazif olmayan bir vücut şekillendirici ısı terapisidir. Kullanımı kolay bir el aleti ve radyo frekans dalgaları ile yağ hücrelerini hedeflemek ve ısıtmak üzere cilde uygulanır. Seçilen ısıtılmış yağ hücrelerinin yapısı, çevre dokuya zarar vermeden bozulur ve yavaş yavaş parçalanır. Yok edilen yağ hücreleri vücuttan elimine edilir ve cilt yeniden şekillendirilerek sıkılaşma sağlanır. Cildin daha sağlıklı bir doku ile doğal olarak daha sıkı ve pürüzsüz kalmasına yardımcı olmak için yeni kolajen üretimi tetiklenmiş olur.

VShape’in Bipolar Radyo Frekansı

Bu tedavi, cildin derin katmanlarına nüfuz etmek için daha fazla elektrik sağlar, mono-polar radyo frekansından daha etkilidir. Cilt kolajen üretimi ve elastin lifi rejenerasyonu sayesinde, daha sıkı ve pürüzsüz olabilmektedir.

VShape İle Vücut Sıkılaştırma

Radyo frekans dalgaları cildin derin katmanlarındaki yağ hücrelerini hedefler ve ısıtır. Yağ hücreleri parçalandığında, cilt sıkılaşır ve daha pürüzsüz bir yüzey alanı oluşturur.

VShape İle Yüz Sıkılaştırma

Radyo frekans dalgaları, cildin derin katmanlarını ısıtarak yüzdeki cildi daha sıkı ve pürüzsüz hale getiren cerrahi olmayan bir tedavi alternatifidir. Bu uygulama, gıdı (çift çene) görünümünü ortadan kaldırmaya ve çene çizgisini sıkılaştırarak belirginleştirmeye yardımcı olur.

VShape ile Diz Kapakları ve Çevresini Sıkılaştırma

Cilt yaşlandıkça diz çevresindeki doku gevşeme ve sarkma eğilimindedir. VShape ise, cildin diz çevresindeki sarkmasını azaltmak için ısı ve radyo frekansı kullanan cerrahi olmayan bir tedavi sunar.

VShape İle Kol Sıkılaştırma

Vshape ile, cildin derin katmanları ısıtılarak kollardan sarkan yağların ortadan kaldırılması mümkün olabilmektedir. Cerrahi olmayan bu tedavi, elastin lifi oluşumunu ve kolajen üretimini teşvik edecektir.

VShape İle Boyun Sıkılaştırma

VShape’in bünyesinde bulunan Radyo frekans dalgaları, yağ hücrelerini yok etmek ve kolajen üretimini tetiklemek için boynun derin katmanlarını ısıtır. Böylece, boyunda sarkan cilt ve kırışıklıkların azalması mümkün olabilmektedir.

VShape Nasıl Etki Gösteriyor?

VShape, ultrason ve radyofrekansı aynı anda kombine olarak uygulayan bir teknolojidir. Ultrason dalgaları çok iri yapılı olan yağ hücrelerini sarsarak parçalıyor. Sonrasında ise radyofrekans yöntemiyle, cilt ve cilt altı bağ dokusu yüksek ısı ile uyarılır. Bu uyarılma sonucu bol miktarda üretilen kollajen lifleri dokuyu güçlendirerek sıkılaştırır, düzgünleştirir ve parlak bir görünüm kazandırır.

VShape, odaklı ultrasound teknolojisi, radyofrekansın yararlı etkilerinin birleştirilmesiyle oluşturulmuş olan yöntem. Ciddi karaciğer ve böbrek hastaları ile hamileler dışında herkese uygulanabiliyor. Cihazdaki ses dalgaları uygulama yapılacak bölgeler hedeflenerek cilt altındaki yağ hücre zarlarına odaklanıyor. Hedeflenen bölgede cihazın başlığı gezdirilirken oluşan güçlü titreşim, yağ hücrelerini parçalıyor. VShape, ortalama 60-90 dakika süren uygulama sonrasında, karın, bel veya kalça gibi bölgelerde yaklaşık 2-3 santimlik incelme sağlarken, vücudu şekillendiriyor.  7-10 gün arasında değişen aralıklarla yapılan 4-6 seanslık işlemler önerilir.