Çatlak Tedavisi

Icon Lazer İle Çatlak Tedavisi

Her üç kadından birinde görülen deri çatlakları görsel açıdan endişe veren ve tedavisi en zor kozmetik sorunlardan birisidir. Cilt çatlaklarını iyileştirmeye yönelik çeşitli tedaviler geliştirilmiş olmasına rağmen,çatlakları kalıcı bir şekilde ortadan kaldırabilmek ve cildi tekrar normal görünümüne kavuşturabilmek tam olarak mümkün değil.

Çatlaklara hamilelik, ergenlik ve kilo değişiklikleri gibi birçok faktör neden olur ve pratik olarak pek çoğumuz için kaçınılmazdır. Son derece yaygın olsalar da, istenmeyen çatlaklar nadiren kendiliğinden kaybolur. Artık günümüzde, çatlakları gidermeye ve öz güveninizi artırmaya yardımcı olabilecek bir lazer tedavisi var.

Icon Lazer

Icon, yenilikçi teknolojilerle fraksiyonel lazerin mükemmelleştirilmiş bir birleşimi olan bir lazer sistemidir. Patentli teknolojiler sayesinde cildin alt katmanlarına yüksek enerji iletilmesini sağlayan sistem, cilt altında ısı kanalları oluşturarak etki eder. Cilt yüzeyine zarar vermeden, cilt altında yaratılan bu ısı kanalları vücut tarafından bir travma olarak algılanır ve onarma mekanizmaları devreye girer. Cildin daha fazla kolajen ve elastin üretmesini sağlayan bu etkin onarım süreci Icon lazer teknolojisini, cilt gençleştirme, skar ve çatlak tedavilerinde ayrıcalıklı bir yere taşıyor.

Lazer Çatlak Tedavisinde Nasıl Etki Eder?

Icon Lazer sistemi, cilt yüzeyine nüfuz ederek, yeni cilt hücresi üretimini teşvik etmek için fraksiyonel lazer ışınları kullanır. Bağışıklık sistemimiz, lazer tedavisine yanıt verir ve çatlak izlerini doğal olarak iyileştirmek ve gençleştirmek için yeni cilt hücreleri üretmeye başlar. Yeni cilt hücreleri çatlakları doldurdukça, ağrı veya herhangi bir yan etkiye sebep olmadan yavaş yavaş kaybolurlar.

Cilt destek dokusu %80 kolajen ve %4 elastin liflerinden oluşmaktadır. Kolajen ve elastin lifleri, cilde elastikiyet ve esneklik veren, cildin sıkı görünmesini sağlayan, vücut tarafından üretilen önemli proteinlerdir.

Derimizin orta tabakası olan dermis, içerdiği bu lifler sayesinde cildin temel çatısını oluşturmaktadır. Dermis tabakasının ana maddesi olan kolajen lifleri, cildin dayanıklılığını ve yapısal bütünlüğünü sağlar ve daha ince olan elastin lifleri ile birlikte gözenekli bir ağ oluşturur. Çatlak oluşumu ise cildi sıkılaştıran temel çatının yıkılması-kolajen dokunun parçalanması ve elastin liflerinin kopması-sonucunda meydana gelir.

Icon Lazer, hastanın cilt tipine bağlı olarak, en iyi sonuçları elde etmek için genellikle 3ila 5 seans önerilir. Icon Lazer çatlak tedavilerinde çoğu cilt tipi için güvenlidir. Lazer uygulaması sırasında hastalar biraz rahatsızlık hissedebilir, ancak bu tolere edilebilir seviyededir. Tedaviyi, daha tolere edilebilir hale getirmek için bir cilt yüzeyini soğutabilen kremler uygulanabilir. Yan etkiler genel olarak geçici kızarıklık ve şişme şeklinde görülebilir. Yine de çoğu insan tedaviden hemen sonra herhangi bir iyileşme süresi gerekmeden normal yaşamına devam edebilir.

İşlem Ne Kadar Sürer?

İşlem, tedavi alanının büyüklüğüne bağlı olarak ortalama 30-45 dakikadır.

Kaç Seansa İhtiyacım Olacak?

Genellikle optimum sonuçlar için 3 ila 5 tedavi seansına ihtiyaç duyulabilir.