Scarlet-S

Cilt Gençleştirmede Scarlet S Altın İğne

Scarlet S, mikro iğne elektrotları aracılığıyla doğrudan dermise fraksiyonel radyofrekans sağlayan yeni bir teknolojidir. Altın iğne olarak adlandırılmasını da sağlayan Mikro iğneleme tekniği, kolajenin üretildiği ve salındığı dermisi tedavi ederek, cilt problemlerini gidermeyi hedefler. Radyofrekans aktivitesi formundaki ısı enerjisi de, kolajen üretimini uyarmak ve doku gücünü arttırmak için doğrudan dermise iletilir. Ciltteki sarkmaları, kırışıklıkları, akne izlerini, genişlemiş gözenekleri ve çatlakları iyileştirmek için kolajen oluşumunu uyarır.

Scarlet S, alternatif bipolar sinyal enerjisini kullanan ilk ve orjinal fraksiyonel Radyo Frekans mikro iğneleme tedavisidir. İlk olarak Nature Publishing Group’un bir dergisi olan Scientic Reports’da yayınlanan Scarlet S’nin arkasındaki teknoloji güvenli ve FDA onaylıdır. Scarlet S sadece Türkiye’de değil, Amerika, Asya, Orta Doğu, Okyanusya ve Güney Amerika’da yer alan 70 ülkede depatent almış bir tedavidir.

Scarlet S Nedir?

Kısa atışlı Radyo Frekansı teknolojisidir. RF teknolojisinin kısa atışlı olmasının avantajları; tedaviden sonra iyileşme süresi gerektirmemesi ve yan etki oluşturmamasıdır. Devrim niteliğinde, güvenli bir cilt tedavisi olduğu söylenebilir.0,5 – 3,5 mm‘ye kadar cilt derinliğine inebilen ve geçtiği bölgenin tamamına radyo frekans enerjisi verebilen piyasadaki tek sistem olan Scarlet S, cildin tüm katlarını etkilediğinden epidermis ve dermisteki problemleri aynı anda tedavi edebilme imkanı sunar.

Scarlet S Tedavisi Nasıl Çalışır?

Scarlet S, ciltte dermal kolajen üretmek ve cilde esneklik kazandırmak için, mikro iğneli elektrotlar ile bipolar radyo frekans (RF) teknolojisini kullanır. Elektro-pıhtılaşma, mevcut dermal tabakaları gençleştirmeye, cildin sıkılaşmasına ve cilt dokusunu iyileştirmede etkili olan yeni kolajen ve elastin liflerinin üretilmesine yardımcı olur.

Tedavi İçin Kaç Seans Gereklidir?

Scarlet S tedavisi, istirahat süresi çok az veya hiç olmayan bir tedavi imkanı sağlar. Bu anlamda tedavinin oldukça konforlu ve hastalar için avantajlı olduğunu söylemek mümkün. Cilt gençleşmesini en üst seviyede gerçekleştirmek için, yıl boyunca ortalama 3 seans önerilmektedir.

Her Bir Seans Ne Kadar Sürer?

Scarlet S tedavisi, yüz için yaklaşık 20 dakika ve boyun için 10 dakika kadar sürer. Tedavi için gereken süre, tedavi edilecek alanın büyüklüğüne ve durumuna bağlıdır. Scarlet S tedavisi; hem zaman açısından avantajlı olması hem de alınan pozitif sonuçları açısından oldukça etkilidir.

İşlemden Önce Özel Bir Hazırlık Gerekir Mi?

Hayır. Scarlet S tedavisinin özel bir hazırlık veya takip rejimine ihtiyacı yoktur. Temel cilt bakımı ve güneş koruyucusu,işlem sonrası bakım için yeterlidir. Scarlet S tedavisinden sonra dinlenmeniz veya iş yerinden rapor almanız gerekmeyeceği için, çoğu hasta tedaviden hemen sonra düzenli faaliyetlerine geri dönebilmektedir. Scarlet S, Radyo Frekans enerjisini kullanan sistemler arasında en güvenli olan tedavilerden birisidir. Diğer mikro iğneli tedavilerde olduğu gibi,tedaviden sonra ciltte kanama veya hassasiyet yaşanmaz.

Scarlet S Güvenli Midir?

Lazer tedavilerinin aksine, Scarlet S güvenlidir ve tüm cilt tipleri için kullanılabilir. Scarlet S, ciltte herhangi bir pigmentasyon, kanama veya kızarıklık oluşturmaz.

Scarlet S Hangi Durumlar İçin Kullanılır?

Scarlet S, yüz sıkılaştırma ve lifting, gıdı ve boyundaki sarkmaların tedavisinde kullanılabilmektedir. Ayrıca, Scarlet S cilt dokusu, gözenekler, foto yaşlanma, yara izleri ve pigmentasyon gibi yaygın cilt sorunlarını da tedavi etmektedir.

Sonuçlar Ne zaman Gözlenir ve Etkisi Ne Kadar Sürer?

İşlem hastanın ihtiyacına göre 20-40 dakika sürmektedir.3-4 hafta aralarla 3 seans uygulama idealdir. Cildin ihtiyacına göre seans aralıkları ve sayısı doktorunuz tarafından belirlenir. İlk seanstan itibaren ciltte yarattığı fark hemen gözlenir ve etki kademeli olarak her seanstan sonra artar. Ortalama 1 yıl boyunca etkinliğini korur.