Baby Botoks

Baby Botoks Nedir Normal Botokstan Farkı Nedir?

Baby Botoks, yüzünüze enjekte edilen küçük dozlardaki Botoks’u ifade eder. Klasik Botoks’a benzer, ancak daha az miktarda enjekte edilir.

Botoks düşük riskli bir işlem olarak kabul edilir, sadece minimal yan etkileri vardır. Bu minimal yan etkiler; ağrı, şişme, baş ağrısı gibi semptomları içerebilir. Çok nadir durumlarda, kas güçsüzlüğü ve mesane kontrolünün kaybı gibi daha ciddi yan etkiler ortaya çıkabilir.

Baby Botoks Nedir?

Baby Botoks, Botoks enjeksiyonunun bir tekniğine verilen addır. Daha düşük Botoks dozları (genellikle önerilen dozun 1/4’ü ila 1/2’si), kırışıklıkları en aza indirmek ve aynı zamanda yüz hareketine izin vermek amaçlanarak enjeksiyon yapılır.

Botoks, yaklaşık 20 yıldır hekimler tarafından yapılan en top estetik işlemlerinden birisi olmuştur.

Mikro Botoks olarak da adlandırılan Baby Botoks, enjekte edilebilir Botoks prosedürlerinde yeni bir eğilimi ifade eder. Baby Botoks, geleneksel Botoks gibi yüzünüze hacim katmayı, kırışıklıkları ve ince çizgileri düzeltmeyi amaçlamaktadır. Ancak Baby Botoks, enjekte edilebilir geleneksel Botoks’un daha azını kullanır.

Baby Botoks’un amacı, geleneksel Botoks’tan kaynaklanabilecek “donuk” veya “doğal olmayan” bir görünüme sebep olmadan, daha pürüzsüz ve daha genç görünen bir yüz elde etmektir.

Baby Botoks Nasıl Yapılır?

İşlemden önce, istediğiniz sonuçlar hakkında doktorunuzla konuşabilirsiniz.

Buna göre doktorunuz ne kadar Botoks enjekte edeceğini, sonuçların ne kadar süre süreceğini ve sonuçların ne kadar belirgin olacağını size açıklayacaktır.

Deneyimli bir hekim her zaman daha az Botoks kullanmanmaktan yanadır. Daha sonra daha fazla Botoks eklemek kolaydır, ancak enjekte edildikten sonra Botoks’u yok etmek mümkün değildir.

İşlemin Genel Olarak Aşamaları:

Botoks randevusuna makyajsız bir şekilde gelmek gerekir. Eğer makyajlı geldiyseniz, işlemden önce yüzünüzdeki bütün makyaj ürünlerini temizlemeniz gerekmektedir.

Sterilize edilmiş bir klinik ortamda yüzünüz bir alkollü çubukla sterilize edilebilir. Bazı hekimler, herhangi bir ağrıyı en aza indirmek için enjeksiyon bölgesine hafif, lokal bir anestezi uygulayabilir.

Doktorunuz daha sonra kararlaştırılan miktarda Botoks’u yüzünüzün talep ettiğiniz alanlarına enjekte edecektir. İşlem sadece birkaç dakika sürer.