Yanak Dolgusu

YANAK DOLGUSU VE YANAK DOLGUSU HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Yanak dolgusu, yanaklardaki hacim kaybının giderilmesi için uygulanan bir tekniktir. Günümüzde, hacimli ve dolgun yanaklar, kadınlarda gençliğin ve çekiciliğin sembolü olarak görülür. Belirgin ve yüksek elmacık kemiklerine eşlik eden dolgun yanaklar zaman içerisinde yapısal sebepler veya kişinin yaş almasıyla, hacim kaybına uğrayabilir. Yüzdeki kemik yoğunluğunın azalması ve boşluklar ile yüz kıvrımları daha belirgin hale gelir.

Dolgu maddeleri ile yanak belirginleştirme, yanakların tanımını, dolgunluğunu ve yüksekliğini onaran hızlı bir yöntemdir. Dolgu maddeleri, yanak alanını doldurmak, doğal dolgunluk ve hacmi hemen düzeltmek için farklı derinliklerde enjekte edilebilir. Yanak enjeksiyonlarından sonra elmacık kemikleri daha belirgin hale gelir, burun ve ağız kenarındaki kıvrımlar yumuşar ve cilt daha sıkı görünür.

CERRAHİ OLMAYAN YANAK DOLGUSU

Cerrahi olmayan yanak dolgunlaştırma, uygun dolgu maddeleri kullanılarak elde edilir. Dikkatli bir değerlendirmeden sonra, yanak kemiğinin yanındaki alana, doğal bir görünüm yaratmak hedeflenerek, yanak konturu ve reformu yapılacak şekilde uygun dolgu maddesi enjekte edilir.

YANAK DOLGUSU NASIL YAPILIR?

Konsültasyon sırasında, tedavi yöntemine karar verilir, anormallikleri belirlenir ve optimum sonuçlar elde etmek için en iyi ve kişiye en uygun teknik planlanır.

Bu işlem, klinik ortamda gerçekleştirilir ve yaklaşık 30 dakika kadar sürer. Yanak dolgusu; profili, yüzün şekli ve simetriyi geliştirecek şekilde yanaklara enjekte edilir.

SONUÇLARI NE ZAMAN GÖRÜLÜR?

Yanak dolgusu işleminden hemen sonra yanakların izdüşümü ve şeklindeki dolgunluk ve sıkılık görülebilmektedir. Bununla birlikte, hastadan hastaya sonuçlar da değişebilmektedir.

ETKİSİ NE KADAR SÜRER?

Yanak dolgusu işlemi genel olarak uzun süreler etkili olan bir uygulamadır. Arzu edilen şekli korumak için her 12-18 ayda bir tekrarlanan tedaviler önerilir.

YANAK DOLGUSU İÇİN UYGUN BİR ADAY MIYIM?

Yanaklarının şeklini ve boyutunu değiştirmek isteyen hastalar yanak dolgusu tedavilerine uygun adaylardır. Dolgu maddesinin yanağın arkasına dikkatlice yerleştirilmesi, yanak kemiğinden orta yanağa kontur oluşturmak arzu edilen görüntüyü elde etmeye yardımcı olabilir. Bu işlem, her yaştan hasta için uygulanabiliyor. Hastalar tarafından sonuçlar, genellikle hem tatmin edici hem de gençleştirici olarak tanımlanır.

YAN ETKİLERİ VAR MI?

Konsültasyonunuz sırasında doktorunuz sizinle olası tüm yan etkileri konuşmalıdır. Sizin için oluşabilecek olağan tüm sonuçları açıklamalıdır. Hastaların çoğu yanak dolgusunun yan etkilerini minimal olarak tanımlamaktadır. Hafif şişlik, hafif morarma ve biraz kızarıklık