Icon Lazer

Icon Lazer Nedir? Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Cynosure Icon Lazer; kırışıklıkların, çatlakların, yara izlerinin ve cilt hasarının görünümünü azaltmak için her türden cilt tipini tedavi edebilen bir lazer sistemidir. Yanı sıra, cilt gençleştirmede de etkili bir cihazdır.

  • Başlıca Kullanım Alanları:
  • Cilt kırışıklıklarını azaltma
  • Deri çatlakları
  • Skarlar
  • Leke Tedavisi
  • Cilt yenileme
  • Cilt gençleştirme olarak sıralanabilir.

Icon fraksiyonel lazer sistemi ile, istenmeyen pigmentasyon ve ciltteki kılcal damar çatlaklarını, optimize edilmiş yoğun ışık darbelerine sahip teknolojisi sayesinde iyileştirebilmektedir.

Cilt Yenilemede Icon Lazer,

Güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, varisler, Roza ve kılcal damarların görünümü Icon Lazer ile azaltılabilir.

Tedavi süresi, tedavi edilen bölgeye bağlı olarak değişebilmekle birlikte en az 30 dakika kadar sürmektedir. Bir veya iki seans ile çok iyi sonuçlar elde edilebilir, ancak en iyi sonuçlar için 3-4 seans gerekebilmektedir. Yaşlılık lekeleri, cilt tonu ve dokusunu eşitleme, güneş hasarları, kırışıklıklar, çatlaklar, akne ve cerrahi izlerde Icon Lazer teknolojisine sıklıkla başvurulmaktadır.

Icon fraksiyonel lazer cilt yenilemede oldukça etkili sonuçlar sağlar. Epidermisten dermise kadar etkilenen doku alanlarını iyileştirme için lazer enerjisindeki mikro-ışınlar kullanılır. Vücudun doğal iyileşme süreci, etkilenen dokuların yerini almak için yeni, sağlıklı bir doku oluşturur. Böylece, daha sağlıklı, daha genç görünen bir cilt dokusu oluşabilmektedir.

Icon, çok açık ve çok koyu ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tipleri üzerinde etkilidir. Çoğu seans bir saatten fazla sürmez. Birden fazla cilt şikayetini bir kerede mi yoksa ardışık seanslar ile mi tedavi edeceğinize karar verebilirsiniz.

Kırışıklık Tedavisinde Icon Lazer,

Icon, tek bir tedavide ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltabilir. Ablatif fraksiyonel lazer teknolojisi cildin derinliklerine enerji gönderir ve bu da cildin yenilenmesini uyarır. Bu tedavi yöntemi, invaziv cerrahilerin sebep olduğu yan etkiler olmadan 3 ila 4 gün gibi kısa iyileşme sürelerine sahiptir. Cildin kendini onarma sürecini teşvik ederek doğal bir gençleştirme seçeneğini tercih eden hastalar için Icon, cerrahi olmayan çok etkili bir tedavi seçenektir.

 

Akne ve Yara İzlerinde Icon Lazer,

Icon Lazer sistemi, yara izlerini gidermek için hızlı, basit ve etkili bir tedavi seçeneğidir. İşlem, yara dokusunu parçalayan ve yeni doku üretimini tetikleyen fraksiyonel lazer ışığını kullanır. Fraksiyonel lazer ile skar tedavisi, akne izleri ve cerrahi izler için diğer agresif tedavilere kıyasla, uygun ve etkili bir alternatiftir. Ayrıca çok açık ve çok koyu ciltler de dahil olmak üzere her cilt tipinde etkili olabilmektedir.

Cilt Çatlağında Icon Lazer,

Çatlaklar birçok kadın için ortak bir sorundur. Cilt altı dokuları, hamilelik vb. durumlarda olduğu gibi, kısa bir süre içerisinde önemli ölçüde gerildiğinde, cilt yüzeyinde çatlaklar ortaya çıkabilmektedir. Icon Lazer sistemi kullanılarak, çatlakların görünümü artık iyileştirilebilmektedir. Cihaz, bünyesindeki fraksiyonel lazer teknolojisi sayesinde cilde darbeli enerji verecek şekilde çalışır. Böylece, çatlak izlerini hedefleyerek, daha pürüzsüz bir görünüm sağlayacak olan yeni kolajen üretimini uyarır. Genellikle, cildin pürüzsüzlüğünü geri kazanması için üç ila beş seans gerekmektedir. İşlem oldukça hızlıdır – her tedavi 30 dakika gibi kısa bir sürede yapılabilir – ve istirahat süresi hemen hemen hiç veya çok azdır.