Jawline Dolgusu

Jawline Dolgusu Nedir? Nasıl Uygulanır?

Jawline dolgusu günümüzde en çok tercih edilen işlemlerin başında gelmektedir. Belirgin bir şekilde tanımlanmış bir çene çizgisi, dengeli bir yüzün, çekici bir profilin ve genç bir görünümün temelini oluşturmaktadır.

Çene çizgisini belirginleştirmek veya çenenin düzgün bir çizgi şeklinde görünmesi için çene törpüleme veya ameliyat olmaya gerek olmadan minimal invaziv bir yöntem olarak Jawline Dolgusu işleminden faydalanılabilir. Belirgin bir çene çizgisi, yüzü daha iyi çerçeveler. Orantısız veya dengesiz çene çizgisini düzeltmek ve yaşa bağlı olarak kaybolan çene çizgisini tekrar belirginleştirmek için Jawline Dolgusu’ndan faydalanılmaktadır.

Jawline Dolgusu Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

Jawline Dolgusunda, yüze hacim ve simetri kazandırmak ve çene çizgisini yeniden şekillendirmek için, enjekte edilebilir dermal dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Tamamen özelleştirilebilir bu uygulamanın ilk adımı, doktorunuzla estetik beklentilerinizi konuşmak ve tedavi planınızı buna göre belirlemek olmalıdır. Enjeksiyondan önce, oluşabilecek herhangi bir rahatsızlığı en aza indirgemek için topikal bir anestezik krem uygulanabilir. Jawline dolgusu, genel olarak 20 dakikadan kısa sürede tamamlanmaktadır.

Jawline Dolgusu Sonrası

Jawline dolgusu yöntemi ile çene çizgisi konturunu belirginleştirme işlemi, çoğunlukla istirahat gerektirmemektedir ve hastalar aynı gün düzenli aktivitelerine kaldıkları yerden devam edebilmektedirler. Bazı vakalarda, birkaç gün içinde iyileşen hafif şişlik ve hassasiyet yaşanabilmektedir. İşlemden sonra sonuçlar hemen görülebilir, şişlik azaldıkça iyileşme gerçekleşir ve işlemin etkisi 3 yıla kadar kalıcıdır’.

Erkekler Jawline Dolgusu Yaptırabilir Mi?

Jawline dolgusu ile çene çizgisi biçimlendirme, daha güçlü bir çene görünümüne sahip olmayı arzulayan erkekler için ideal bir uygulama olabilir. Jawine dolgusu; keskin, erkeksi bir çene çizgisi oluşturmak için de kullanılabilmektedir.