Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma Nedir, Hangi Yöntemler Kullanılır?

Botoks ile kaş kaldırma, kaşlarınız arasındaki çatıklığı tedavi eden bir enjeksiyon türüdür. Ayrıca Botoks enjeksiyonları, bölgenin altındaki kasları gevşetme süretiyle kaşlarınızın yüksekliğini artırır. Böylece, alın kaslarının, kaşları yukarıya doğru çekmesini sağlar. Sonuç olarak, kaşlar yükselir ve gözler ortaya çıkar.

Yaşlandıkça, yüzümüzde değişiklik gösteren önemli bölgelerden birisi de alın ve çevresidir. Birçok hasta, alnın görünümünün ve tedavisinin tüm yüzü nasıl etkileyebileceğini pek fazla bilmemektedir. Yaşlandıkça, alnımızda sadece daha fazla çizgi oluşuyor ve hacim kaybediyoruz gibi düşünülse de, aynı zamanda kaşlar da sarkmaya ve kaş arası kırışmaya başlıyor. Alnımızın bu kırışık görünümü, bize öfkeli veya yorgun bir ifade verebilir. Bu durum, Botox, kaş askılama, Ulthera gibi bazı cerrahi olmayan tedavilerle düzeltilebilmektedir.

Botoks ile Kaş Kaldırma

Hastanın anatomisine bağlı olarak alnına Botox enjekte etmenin birçok yolu vardır. Eğer kaş düşüklüğü çok hafif ise, procerus kasına (kaşlar arasındaki kas) enjeksiyon yapılması gerekir. Burada dikkat edilmesi gereken, doğru miktarda ve dikkatli bir şekilde Botoks enjeksiyonu yapılmasıdır. Ek olarak, alın kasının gevşemesi için alnın üst kısmının enjeksiyona ihtiyaç duyduğu durumlar da vardır ve bu kaşları daha fazla yukarı çekmeye yardımcı olur.

İple Kaş Kaldırma

Kaş kaldırmanın bir diğer yolu da iple kaş askılama tekniğidir. İple kaş kaldırma estetiği, saç çizgisinin hemen içerisinden mikro cihazlar aracılığıyla giriş sağlanarak düşen kaşların kafatasına askıya alınmasıdır. Kaş düşüklüğünün fazla olduğu vakalarda, bu yöntemin daha etkilil olabilmesi için Ultherapy gibi tekniklerle kombine tedaviler de uygulanabilir. Böylece kaş düşüklüğü toparlanmış ve yüze daha genç bir görünüm verilmiş olur. Sarkma olan cilt dokusu da benzer şekilde toparlanarak daha sıkı bir görünüm elde edilir.

Ulthera İle Kaş Kaldırma

Ayrıca Ultherapy ile, tek bir seansta cildin yenilenme süreci hemen başlar ama tam sonucun ortaya çıkma süreci 90-120 günü bulmaktadır. FDA, 10 hastadan 9’unda yapılan kaş askılama çalışmasında gözle görülür kaldırma etkisi tespit etmiştir. Bu etki, göz çevresindeki gevşemede ve göz kapağındaki kırışmalarda azalma da sağlıyor. Orta yüz bölgesine uygulama yapılan hastalarda daha sıkı, daha gergin ve daha kaliteli yapıda bir cilde sahip olmak mümkün olabiliyor. Tek bir uygulamanın ardından elde edilen sonuç,  1 ile 3 yıl boyunca muhafaza ediliyor.