Revlite Lazer

Revlite Lazer Nedir, Nasıl Uygulanır?

Revlite Lazer tedavisi, günlük UV ışınları, toz ve hava kirliliği nedeniyle kötü etkilenen cilt dokusunu gençleştirmek ve canlandırmak amacıyla hızlı ve güvenli bir yöntem arayanlar için oldukça etkilidir. Revlite, doğal kolajen büyümesini uyarmak için spesifik ışık enerjisini, dalga boylarını kullanan invaziv olmayan bir tedavidir. Bu FDA onaylı tedavi, cilt gençleşmesine de yardımcı olur, pigmentasyonu giderir, cilt tonu renk eşitsizliğini azaltır, ayrıca gözenekleri azaltır. İnce çizgileri ve kırışıklıkları azaltır.

Lazerle cilt gençleştirme, güneşten zarar görmüş, yaşlılık veya akne izlerinin tedavisi için daha etkili bir çözüm arzu eden ancak, istirahat sürelerinden dolayı agresif tedavilerden uzak durmak isteyen ünlüler, çalışan yetişkinler arasında sıklıkla tercih edilen bir prosedür haline gelmiştir.

Revlite Lazer, PhotoAcoustic enerjiyi kullanan invaziv olmayan bir lazer sistemidir (Q Switched Nd: YAG). Sistem, kolajen üretimini ve yeniden düzenlemesini nazik ve etkili şekilde uyarır. 

Revlite Lazer tedavisi konforlu, güvenli, basit ve hızlıdır. İşlem başlamadan önce cilt temizlenir. Güvenlik amacıyla lazer koruyucu gözlükler takılır. Uygulama sırasında lazer ışını, cildin daha derin katmanlarının ısıtılacağı tedavi alanına yönlendirilir.

İşlem Nasıl Çalışır?

Melanin, cilt ve göz rengini belirleyen bir pigmenttir. Yaşlanmanın bir parçası olarak, özellikle tropik ülkelerde günlük olarak çok fazla güneş ışığına maruz kalınması sebebiyle, aşırı miktarda melanin birikir. Bu fazla melanin, cilt tonu renk düzensizliklerine, yaşlılık lekelerinin oluşmasına ve görünür güneş hasarına yol açabilmektedir.

Revlite Lazer, cilde nüfuz eden düşük seviyeli bir ısı yayar ve cilt dokusundaki fazla melanin de bu ısıyı emer. Absorbe edilen bu ısı, melanin parçacıklarını daha küçük parçacıklara ayırmaya çalışır. Böylece, yaş veya güneş lekesinin görünümlerinin hafiflemesini sağlar.

Bu aşamadan sonra, daha küçük melanin parçacıkları vücut tarafından atık olarak tanınır. Vücut, melanin parçacıklarını cildin yüzeyine yükseltir ve zamanla pul pul dökülür. Bu, vücudun doğal atık eliminasyon sürecinin bir parçasıdır. Bir süre sonra, kalan parçacıklar cildin yüzeyinden ayrılır ve daha net ve pürüzsüz bir cilt dokusu elde edilir.

Kullanılan dalga boyu nedeniyle, doğal ten renginiz bu süreçten etkilenmez.

Revlite Lazerin Faydaları

Revlite Lazer, lazerle cilt gençleştirme tedavisidir. Cildin dış katmanlarını etkilemeyen, invaziv olmayan bir tedavidir, bu nedenle istirahat süresine gerek olmaz. Tedavi, doğal kolajen büyümesini uyarmak, gözenekleri iyileştirmek, düzensiz pigmentasyonu gidermek ve ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak için ışık enerjisi kullanır.

 

Güvenli Midir ve Yan Etkiler Nelerdir?

Revlite Lazer işlemi, anestezi gerektirmez ve invaziv olmayan bir prosedür olduğu için istirahat süresi de gerektirmez. Hassasiyeti yüksek hastalarda, ağrı hissini en aza indirmek için işlemden önce cilt yüzeyinde lokal anestezik kremler kullanılabilir. Tedaviyi deneyen birçok insan, lazerin etkisini karıncalanma hissi olarak tanımlamaktadırlar. İşlemin etkileri hastadan hastaya değişebilir. 

Bazı hastalarda, tedavi edilen bölgede genellikle bir saat içinde kaybolan hafif ila orta derecede kızarıklık olabilir. Tedaviden sonra, hastalara tedavi edilen bölgelere hafif nemlendirici ve güneş kremi uygulamaları ve doğrudan güneşe maruz kalmamaları tavsiye edilir.