Soprano Platinum

Soprano ICE Platinum Nedir? Kimlere Uygulanabilir?

Soprano ICE Platinum, ödüllü Soprano lazer epilasyon sisteminin en yeni üyesidir. Günümüzde en eksiksiz ve etkili lazer epilasyon sistemleri arasında yer alır.

10 yıldır kullanılan ve ödüllü bir cihaz olan Soprano ICE Platinum, üçlü kümelenmiş diode teknolojisine sahip bir cihazdır. Platinum modeli, 3 farklı lazer dalga boyunu tek bir yenilikçi el cihazında birleştirerek, aynı anda farklı doku derinliklerini ve kıl folikülü içindeki anatomik yapıları hedefleyebilmektedir.

Soprano ICE, bünyesinde bulunan birden fazla lazer dalga boyu ve teknolojisi sayesinde gelişmiş bir epilasyon cihazıdır. Her türden cilt ve kıl tipine sahip hastalarda yıl boyunca uygulanabilen bu tedavi hem biz hekimlere hem de hastalara çok yönlülük sağlar.

Soprano ICE Platinum Ağrılı Mıdır?

Soprano ICE Platinum, neredeyse ağrısız bir uygulama imkanı sunan klinik olarak kanıtlanmış tek yöntem olan SHR yöntemini kullanır. Bünyesindeki ısıtma ve enerji verme yöntemi, kıl dokusuna etkili bir şekilde zarar verirken çevredeki dokularda yaralanmaları ve acıyı önler. Aynı zamanda, entegre ICETM teknolojisi cilt yüzeyini soğutur, yüzeysel yanıklar ve ağrı hissinin oluşmasına engel olur.

Soprano ICE Platinum Güvenli Midir?

Soprano Platinum’un SHR yöntemi, tüm cilt tipleri için en güvenli lazer epilasyon yöntemi olarak birçok klinik çalışmada kanıtlanmıştır. SHR ile kıl folikülleri, cilde zarar verebilecek tek bir yüksek enerji darbesi ile değil, tekrarlayan kısa enerji darbeleriyle zarar görür. Bu lazer atımları, dermisin sıcaklığını yavaş yavaş kıl büyümesini önlemek için gereken seviyeye yükseltirken, yanma riskini de en aza indiren ısı birikimi üretir.

Koyu Tenli Ciltler İçin Güvenli Midir?

Evet. Soprano ICE Lazer Epilasyonunun, koyu renkli cilt tipleri için güvenli olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır. Cihaz, kıl folikülünü, ciltte travmaya neden olabilecek tek bir yüksek enerji darbesine maruz bırakmak yerine, kıl folikülüne gerekli ısı enerjisi sağlanana kadar cildi yavaş yavaş ısıtır. Bu, yöntem, koyu tenli hastalar için de geçerli olmak üzere, cihazı en güvenli lazer epilasyon seçeneği haline getirir.

Soprano ICE Platinum Yazın Yapılabilir Mi?

Evet. Soprano ICE’nin SHR yöntemi cildin melaninini etkiler ve uygulamanın yılın herhangi bir zamanında veya bronzlaşmış cilt üzerinde yapılmasına imkan verir. Ayrıca, Soprano Platinum tedavisini takiben güneşe maruz kalma ciltte daha az travma yaratır. Yine de lazer epilasyon işleminden sonra doğrudan güneşe çıkmamakta fayda olacaktır.

Soprano ICE Platinum Kaç Seans Yapılmalıdır?

Soprano ICE Platinum günümüzde, en hızlı lazer epilasyon tedavisi olanağı sunar. Tedavi süresi hastanın cilt rengine, kıl tipine ve tedavi edilen bölgeye göre değişebilmektedir. Örneğin, tedavi süresi, dudak üstü gibi küçük bir alan için birkaç dakika sürebilirken, tüm sırt için 15-20 dakika arasında sürebilir.

Hastanın cildine ve saç tipine bağlı olarak, tedavi ortalama 6 ila 8 seans olacak şekilde planlanır.