Yanak İnceltme

Agassi İle Yanak İnceltme ve Etkileri

Yanak inceltmede yaklaşım, diğer medikal estetik tedavilerden farklı işler. Kırışıklık karşıtı tedaviler bir kilo kaybı çözümü değildir ve yüzde bulunan yağların hiçbir şekilde etkilemez. Bunun yanı sıra, kırışıklık karşıtı tedavilerin yapabileceği şey, yağ dokusunun altına yerleştirilmiş yüz kaslarını gevşemeye ve yüzde daha ince bir görünüm yaratmaya çalışmaktır. Diğer tedavilerle birlikte, yanak inceltmede, yüzde daha ince bir görünüm oluşturmada etkili bir planın parçası olabilir.

Agassi Yanak İnceltme

Yuvarlak yüz hatları ve şişman yanaklar günümüzde hem erkekler hem de kadınlar için ortak bir problemdir.

Birçok erkek şişman veya tombul yanakların eril ifadelerini bozması veya fazla kilolu görünmesine neden olması sebebiyle daha ince olmasını ister. Bu şikayetleri gidermek için bişektomi adı verilen cerrahi yanak inceltme operasyonu uygulamasını düşünebilmektedirler.

Ancak bişektomi, genel anestezi altında ameliyathanede gerçekleşen, ağız içini keserek dikiş hattı yoluyla yağ pedlerinin entegre olarak çıkarılması işlemidir. Bu yöntem, cerrahi bir işlem olduğu ve destekleyici dokunun ve kök hücre rezervuarını oluşturan tüm yağ pedlerinin çıkarılmasını içerdiği için bişektomi her zaman tercih edilmez.

Agassi İle Ameliyatsız Yanak İnceltme

Agassi, özellikle yanaklar için tasarlanmış bir başlıkla monopolar radyofrekans enerjisini kontrollü bir şekilde uygulayan bir teknolojidir. Cihazın, iç yanak mukozasına uygulanan bu başlığı, radyoaktif enerji kullanarak iç yanakları ısıtır. Amaç, kontrollü termal enerji ve radyofrekans enerjisi ile yağ dokusunu eritmek ve cildi sıkılaştırmaktır.

Bu yöntemin bişektomiye göre bir diğer avantajı, direkt sorunlu alanlara odaklanmaya imkan tanımasıdır. Isı, bölgede kolajen üretimini uyararak cildi sıkılaştırırken aynı zamanda yağ dokusunu da eritir.

Agassi İşlemi Nasıl Yapılır?

İşlem, iç yanak mukozasında inceltilmesi istenen noktalara uygulanır ve yaklaşık 40 dakika kadar sürer.

Bu yöntemin etkisi ameliyattan hemen sonra gözlemlenebilir; ancak, nihai etki için 3 hafta beklemek gerekmektedir.

Etkinliği Ne Kadardır?

Operasyon yoluyla yanaklarda bir çöküklük beklemek yanlıştır; daha çok amacımız milimetrik farklar elde etmektir.

İşlem Uzun Ömürlü Müdür?

Kalıcı bir işlemdir, ancak hasta kilo alırsa veya cilt yaşlanırken bazı değişiklikler meydana gelebilir.

Ağrılı Bir İşlem Midir?

Anesteziye gerek yoktur. Ağrısız bir işlemdir.

İşlem Kaç Seanstır?

Bir aylık aralıklarla 2 seans genellikle yeterlidir.

Bu Operasyonu Kimler Yaptırabilir?

En etkili sonuçlar yuvarlak yüz hatları ve dolgun yanakları olan kişilerde elde edilir.

İşlemden Sonra Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

İşlem sonrası süreçte kızarıklık, ağrı veya morarma meydana gelmez. Hasta tedaviden hemen sonra sosyal hayatına dönebilir. Operasyon günü sigara, alkol ve sıcak içeceklerden kaçınılmasını öneririz.